Odstraňovač dehtu CRE-AWAY

126 hodnocení
 
Tip Efekt lupa
  • 1 z 2
 

Přípravek, který jako jediný dostupný produkt efektivně odstraní dehtové usazeniny ze spotřebiče, kouřovodu i komínu. Slouží také pro eliminování pachů a snížení nebezpečí požáru.

Cena 627,27 Kč bez DPH
759 Kč    
Kód produktu 49
Značka ChimneySaver
Webová stránka značky chimneysaver.com/
Kategorie Odstraňovač dehtu CRE-AWAY
Záruka 2 roky
 

Snadné a bezproblémové použití

Cre-Away je čtyřsložkový přípravek, který bezpečně a efektivně mění strukturu dehtových usazenin tak, aby mohly být jednodušeji odstraněny vymetením komína.

Jednotlivé složky přípravku Cre-Away vytvářejí následující efekty:
1. Reaktivní činidlo – neutralizuje mírně kyselý dehet, což snižuje korozní vliv na kovové součástky a snižuje hořlavost
2. Vysoušeč – absorbuje oleje a vlhkost obsaženou v některých formách dehtu
3. Zpomalovač spalování – pomáhá redukovat možnost požáru komína
4. Hořčíkový katalyzátor – pomáhá zničit dehtové usazeniny, když je komín zahřátý běžným užitím.
Výsledkem použití je, že katalyzátory obsažené v Cre-Away přemění dehet v uhlík, který může být jednoduše mechanicky odstraněn.
 
Pro aplikaci přípravku je třeba dehtové usazeniny nahřát pro dokonalé chemické spojení. Cre-Away funguje nejlépe, když je komín rozehřátý přibližně na 315°C.
 

Aplikace Cre-Away se provádí přímo do místa výskytu dehtových usazenin, tj. do komína, kouřovodu nebo spalovací komory (ne do ohně), a to za použití opakovaného stlačování lahve.

Hlavní výhody přípravku Cre-Away:

  • Efektivní na všechny typy dehtu
  • Pomáhá prevenci požáru
  • Redukuje zápach
  • Komín se dá vyčistit snáze a efektivněji
  • Rychlý a jednoduchý k použití
 
Přípravek Cre-Away pracuje na principu přeměny dehtových usazenin na křehkou substanci, která má jinou rychlost expanze/kontrakce než komín, ke kterému je připojena. Během zahřívacích a zchlazovacích procesů, ztrácejí dehtové usazeniny, ošetřené přípravkem Cre-Away, své přilnavé vlastnosti, takže mohou být snadněji odstraněny.

Pokud nejsou dehtové usazeniny ze spalinových cest příslušně odstraňovány, mohou být nebezpečnou příčinou vzniku požáru. Všechny komíny by měly být každý rok prohlédnuty a případně vyčištěny kvalifikovaným odborníkem.

Doporučujeme aplikovat přípravek Cre-Away během topné sezony k úpravě přilnutých dehtových usazenin, pro jejich snadnější odstranění. Ideální je použití Cre-Away v rámci každého čištění spalinových cest pro zvýšení bezpečnosti odstraněním dehtových usazenin, které v komínu zůstaly a také pro neutralizaci kyselosti a zápachu.